Bezsenność – leki ziołowe na pomoc

Niewiele jest tak wykańczających fizycznie i psychicznie problemów jak bezsenność. Problemy ze snem dotyczą coraz większej ilości osób, stanowiąc odpowiedź organizmu na sztuczne oświetlenie, zmiany stref czasowych, nocną pracę przed komputerem, i stres. Jak sobie pomóc?

Konsekwencje bezsenności

Konsekwencje przedłużającej się bezsenności są z początku tylko uciążliwe. Ciągłe zmęczenie i rozdrażnienie w końcu przeradzają się w prawdziwe choroby łącznie z depresją, nerwicami czy znacznym obniżeniem odporności.

Jeśli dręczy nas bezsenność, warto spróbować poradzić sobie z nią przy pomocy leków ziołowych.

Męczennica cielista

Zwana także zielem męki pańskiej wykazuje silne działanie na ośrodkowy układ nerwowy. Leki ziołowe z męczennicy pomagają na przewlekłą bezsenność. Ich wielką zaletą jest fakt, iż nie uzależniają nawet przy długotrwałym stosowaniu. Nie powodują także żadnych skutków ubocznych.

Szyszki chmielu

Od leków ziołowych na bazie wyciągu z szyszek chmielu możemy oczekiwać działania nasennego i uspokajającego. Jeśli nie lubimy łykać tabletek, możemy zaparzyć sobie herbatkę chmielową.

Kozłek lekarski, głóg, dziurawiec, melisa

Wszystkie te zioła, czy to w mieszankach ziołowych czy pojedynczo, wykazują działanie nasenne. Udając się do apteki po pomoc w bezsenności – szukajmy preparatów zawierających te właśnie składniki.

Dobry sen to podstawa naszego dobrego samopoczucia i zdrowia, a z pomocą w osiągnięciu go spieszy nam sama Matka Natura.