Preparat Diabetofort stosowany profilaktycznie

Obecnie cukrzyca jest uznawana za jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Pojawia się niepostrzeżenie, początkowo nie dając żadnych poważniejszych objawów, a z czasem zajmując coraz większe obszary naszego organizmu i wyniszczając go. To choroba, z którą można żyć całymi latami, pod warunkiem, że się ją kontroluje. A ponieważ predyspozycje do jej występowania można dziedziczyć, to osoby, w których rodzinie występuje cukrzyca niezależna od insuliny (drugiego typu) powinny udać się do lekarza na badania i zaopatrzyć się w Diabetofort w porozumieniu z lekarzem.

diabetofort

Diabetofort to lek roślinny o bardzo dobrze skomponowanym składzie: owocnia fasoli, liść brzozy, perz, jeżyna fałdowana, owoc róży. Ma dobre działanie moczopędne, co sprzyja wydalaniu nadmiaru cukru po posiłku. Diabetofortu nie zaleca się używać długotrwale, ponieważ zawartość tanoidów, czyli substancji biologicznie czynnych występujących w wyżej wymienionych roślinach może na dłuższą metę prowadzić do uszkodzeń wątroby.

Zażywanie Diabetofortu w postaci kropelek dodawanych do napoju zaleca się osobom, u których podejrzewa się skłonność do wystąpienia cukrzycy insulinoniezależnej. Należy jednak pamiętać, że pomimo roślinnego składu preparat ten nie jest całkowicie bezpieczny i celem uniknięcia działań niepożądanych należy się skonsultować z lekarzem.