Venoforton- lek na zaburzenia krążenia

Leki pochodzenia naturalnego są od dawna znane i stosowane z powodzeniem w leczeniu wielu chorób. Venoforton to środek doustny w postaci płynu w skład którego wchodzą wyciągi i nalewki. Wspomaga leczenie zaburzeń krążenia żylnego.

venoforton

Zastosowanie Venofortonu

Wskazania do stosowania Venofortonu to objawy świadczące o zaburzeniach krążenia obwodowego tj.zimne dłonie, stopy, drętwienie palców, pomocniczo przy niewydolności żylnej, gdy pojawią się obrzęki nóg i żylaki, także pomocniczo w miażdżycy i przy zaburzeniach pamięci. Jego działanie jest oparte na zwiększeniu elastyczności naczyń, zmniejszeniu krzepliwości krwi i poprawie przepływu krwi. Płyn musi być stosowany przez dłuższy okres czasu, żeby nastąpił oczekiwany efekt terapeutyczny.

Przeciwwskazania do stosowania

Jest to lek dostępny bez recepty, ale należy pamiętać o znacznej zawartości alkoholu etylowego. Z tego względu istnieją ograniczenia do jego stosowania, które dotyczą dzieci do 12 r.ż. oraz osób dorosłych w przebiegu padaczki, chorób wątroby, uszkodzeniach mózgu i chorobach umysłowych. Kobietom ciężarnym i karmiącym nie zaleca się przyjmowania leku, ponieważ brak wystarczających danych, które potwierdziłyby bezpieczeństwo stosowania leku w ich przypadku.

Sporadycznie mogą wystąpić reakcje uczuleniowe i wtedy lepiej lek odstawić.