Na co pomaga kasztanowiec zwyczajny?

Kasztanowiec to piękne drzewo ozdobne, a jednocześnie naturalny lek na wiele przypadłości. W jakich przypadkach można korzystać z jego mocy?

Kasztanowiec zwyczajny i jego lecznicze właściwości

W korze oraz w kwiatach kasztanowca znajdują się cenne dla naszego zdrowia substancje. Garbniki, flawonoidy, saponiny i witaminy – oto wybrane składniki wpływające na właściwości lecznicze kasztanowca. To dzięki nim roślina ta może nam pomagać w walce z licznymi przypadłościami. Jakimi? Kasztanowiec największą sławę zdobył jako naturalny środek wspierający walkę z żylakami, warto jednak pamiętać, że może on pomagać i w walce z kaszlem, i przy problemach z biegunkami. Kasztanowiec działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, jest też znany ze swych rozkurczowych właściwości.

Jak korzystać z leczniczych właściwości kasztanowca?

W wielu maściach na żylaki podstawowym składnikiem jest właśnie kasztanowiec zwyczajny Właściwości lecznicze tej rośliny sprawiają jednak, że może być ona wykorzystywana na wiele innych sposobów. Z kasztanowca można przygotować leczniczą nalewkę, która pomoże w walce z obrzękami. Cennym lekiem może się też okazać odwar z kory lub kwiatów kasztanowca.

Kasztanowiec zwyczajny to roślina o dość szerokich właściwościach leczniczych, dzięki czemu preparaty powstające na jego bazie mogą nam pomagać w różnych sytuacjach. Warto o tym pamiętać i umiejętnie korzystać z mocy tej rośliny.